Bydgoscy policjanci zabezpieczyli papierosy bez polskich znaków akcyzy - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Bydgoscy policjanci zabezpieczyli papierosy bez polskich znaków akcyzy

Data publikacji 25.04.2016

Mieszkaniec Bydgoszczy odpowie za posiadanie nielegalnych papierosów. Na jego trop wpadli policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą bydgoskiej komendy. Blisko 70 tysięcy sztuk papierosów zabezpieczyli funkcjonariusze na terenie jednej z posesji w Białych Błotach. Teraz 39-latek za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

Do zdarzenia doszło piątek (22.04.2016) w Białych Błotach. Wcześniej kryminalni z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą bydgoskiej komendy ustalili, że jeden z mieszkańców tej miejscowości może być w posiadaniu nielegalnych papierosów. Około godziny 14:30 przystąpili do realizacji i pojechali pod wytypowany adres.

Tam zaobserwowali mężczyznę, który wyjechał fordem z posesji. Policjanci zatrzymali go do kontroli. W trakcie sprawdzania znaleźli w bagażniku 35000 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Co więcej, prawie taką samą ilość papierosów (34 980 sztuk) ujawnili w garażu na terenie posesji. Do sprawy został zatrzymany 39-latek.

Śledczy z Białych Błot na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili podejrzanemu zarzut z kodeksu karno-skarbowego. Policjanci wstępnie oszacowali, że działanie mężczyzny naraziło Skarb Państwa na straty w wysokości blisko 70 tysięcy złotych.

Za to przestępstwo grozi do 3 lat pozbawienia wolności lub wysoka grzywna.

Autor: podkom. Przemysław Słomski
Publikacja: podkom. Przemysław Słomski
  • policjantka i zabezpieczone papierosy #1
  • policjantka i zabezpieczone papierosy #2
  • policjantka i zabezpieczone papierosy #3