Para rozbójników w rękach policjantów z Białych Błot - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Para rozbójników w rękach policjantów z Białych Błot

Data publikacji 07.04.2016

Policjanci z Białych Błot zatrzymali parę podejrzaną o rozbój. Podejrzani napadli na kobietę i ukradli jej torebkę oraz walizkę podróżną. Skradzione mienie zostało odzyskane. Zatrzymani byli pijani. Teraz za swoje postępowanie będą odpowiadać przed sądem.

Wczoraj (06.04.2016) policjanci z Białych Błot zostali powiadomieni o rozboju w miejscowości Zielonka. Z relacji zgłaszającej wynikało, że została napadnięta przez mężczyznę i kobietę. Napastnicy usiłowali jej zabrać torebkę. Gdy pokrzywdzona stawiała opór, wówczas mężczyzna przewrócili ją na ziemię i wyrwał z ręki torebkę. Co więcej, sprawcy zabrali jej walizkę podróżną, po czym uciekli.

Funkcjonariusze na podstawie zebranych informacji ustalili rysopis mężczyzny i wytypowali podejrzewaną kobietę. Zaczęły się poszukiwania. W trakcie kontroli terenów leśnych w miejscowości Zielonka patrol zauważył opisywanego napastnika. 60-letni mężczyzna został zatrzymany. W jego domu policjanci znaleźli skradziony łup. Chwilę później w rękach kryminalnych była już jego 43-letnia wspólniczka. Oboje byli pijani.

Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Śledczy z Białych Błot na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili podejrzanym zarzut rozboju, za który grozi do 12 lat więzienia. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje już prokurator.

Autor: podkom. Przemysław Słomski
Publikacja: podkom. Przemysław Słomski