Dwóch bydgoszczan zatrzymanych do sprawy podpalenia samochodu - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Dwóch bydgoszczan zatrzymanych do sprawy podpalenia samochodu

Data publikacji 17.03.2016

Kryminalni z bydgoskiego Błonia zatrzymali dwie osoby do sprawy podpalenia samochodu. Jednemu z nich policjanci udowodnili podżeganie do przestępstwa. Obaj będą odpowiadać za zniszczenie mienia. O ich dalszym losie zadecyduje już prokurator.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w minionym tygodniu w piątek (11.03.2016) na ulicy Elbląskiej. Wówczas w nocy około godziny 01:30 został podpalony zaparkowany opel vectra. Funkcjonariusze wspólnie z biegłym z dziedziny pożarnictwa przeprowadzili oględziny i przesłuchali świadków.

Dalej sprawą zajęli się już kryminalni z Błonia. Sprawdzając krok po kroku każdą informację, a także wątek zdarzenia wpadli na trop podejrzewanego. We wtorek (15.03.2016) namierzyli i zatrzymali 34-latka.

Zebrany przez śledczych z Błonia materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutu uszkodzenia pojazdu poprzez podpalenie. Jednak to nie był koniec sprawy. Jak się okazało, w przestępstwo była zamieszana jeszcze jedna osoba.

Wczoraj (16.03.2016) policjanci do sprawy zatrzymali 55-letniego bydgoszczanina. Z materiału dowodowego wynika, że to on był zleceniodawcą podpalenia. Mężczyzna usłyszał już zarzut podżegania do przestępstwa zniszczenia mienia, za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności.