Policjanci kontrolują przestrzeganie wprowadzonych obostrzeń - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Policjanci kontrolują przestrzeganie wprowadzonych obostrzeń

Data publikacji 30.12.2020

Od poniedziałku (28.12.2020) na terenie naszego kraju obowiązują nowe obostrzenia sanitarne związane z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się Covid-19. Dotyczą one działalności galerii handlowych, hoteli, a także sfery sportowej i rekreacyjnej. Z tego też względu bydgoscy policjanci sprawdzają, czy właściciele tych obiektów stosują się do zaleceń sanitarnych. Jednocześnie funkcjonariusze apelują do wszystkich osób o odpowiedzialność i samodyscyplinę w tej kwestii.

Trudna sytuacja pandemiczna w Polsce utrzymuje się, a stosowanie się do obostrzeń jest nie tylko wyrazem poszanowania prawa, lecz również wykazaniem odpowiedzialności za zdrowie swoje i innych.

W związku z nowym rozporządzeniem, które weszło w życie dwa dni temu (28.12.2020) bydgoscy policjanci kontrolowali galerie handlowe, kluby fitness, siłownie oraz inne podmioty prowadzące tego typu działalność. Przeprowadzone do tej pory kontrole pokazują, że przedsiębiorcy są odpowiedzialni i stosują się do wprowadzonych przepisów.

Regularnie, razem z przedstawicielami bydgoskiego Sanepidu, policjanci z Bydgoszczy w dalszym ciągu będą prowadzić tego typu kontrole. Niezmiennie będą one dotyczyć przestrzegania obostrzeń sanitarnych, dotyczących m.in. galerii handlowych, działalności hotelarskiej, sportowej i rekreacyjnej.

Wszystkie aktualne zasady i ograniczenia związane z epidemią koronawirusa dostępne są na stronie:

https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia