Wiadomości

Papierosy bez polskich znaków akcyzy zabezpieczone przez bydgoskich policjantów

Ponad 300 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją bydgoskiej komendy. Do sprawy został zatrzymany 59-letni mężczyzna, który odpowie za swój czyn z kodeksu karnego skarbowego. Swym działaniem uszczuplił dochody Skarbu Państwa na kwotę niemal 350 tysięcy złotych.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą bydgoskiej komendy ustalili, że mieszkaniec powiatu bydgoskiego może posiadać wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy.

W niedzielę (20.12.2020) policjanci ustalili, że 59-latek porusza się swoim autem w rejonie osiedla Glinki w Bydgoszczy. Tam na jednej z ulic zatrzymali go do kontroli. Wewnątrz auta funkcjonariusze ujawnili kartony z papierosami. Na tym jednak nie koniec. Z ich ustaleń wynikało również, że mężczyzna ma drugie auto dostawcze oraz wynajmuje pomieszczenie na wspomnianym osiedlu, gdzie również ma „lewe” papierosy. Nie mylili się. Łącznie w pojazdach oraz wynajmowanym pomieszczeniu policjanci zabezpieczyli ponad 300 tysięcy sztuk papierosów, które nie posiadały polskich znaków akcyzy.

59-latek swym działaniem uszczuplił dochody Skarbu Państwa na kwotę niemal 350 tysięcy złotych. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty z kodeksu karnego skarbowego.