Bydgoski patrol zatrzymał grafficiarza - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Bydgoski patrol zatrzymał grafficiarza

Data publikacji 04.11.2020

Policjanci z bydgoskich Wyżyn zatrzymali podejrzanego o uszkodzenie mienia. 19-latek wraz kolegą wpadli w ręce mundurowych tuż po tym, jak namalował na ścianie budynku graffiti. Funkcjonariusze udowodnili podejrzanemu łącznie cztery przestępstwa. Za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (03.11.2020) przed godziną 1:00 w nocy dyżurny z bydgoskich Wyżyn otrzymał informację o dwóch osobach, które malują graffiti na jednej ze ścian bloku mieszkalnego. Na ulicę Grzymały Siedleckiego w Bydgoszczy natychmiast został skierowany patrol.

Tam mundurowi zastali dwóch młodych mężczyzn, którzy nie byli w stanie wytłumaczyć, co robią o tej porze w tym miejscu. Obaj też nie mieli zasłoniętych ust oraz nosa. Jeden z nich trzymał torbę, w której znajdowały się farby w sprayu. Natomiast w powietrzu był wyczuwalny zapach świeżej farby. Funkcjonariusze na pobliskiej elewacji budynku zauważyli świeżo namalowane napisy. 19-latkowie przyznali się, że to ich „tagi”, które jak stwierdzili upiększają krajobraz.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu. Za niestosowanie się do obowiązujących obostrzeń zostali ukarani mandatem karnym. Dalej sprawą zajęli się kryminalni z bydgoskich Wyżyn. Policjanci przeszukali ich miejsca zamieszkania. Tam, u jednego z nich, zabezpieczyli album z projektami graffiti. Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie mu łącznie czterech zarzutów dotyczących uszkodzenia mienia. Natomiast drugi z 19-latków po przesłuchaniu został zwolniony.