Odpowiedzą za rozbój - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Odpowiedzą za rozbój

Data publikacji 03.11.2020

Policjanci z bydgoskiego Śródmieścia zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Napastnicy zaatakowali bydgoszczanina i zabrali mu telefon komórkowy. Pokrzywdzony, dzięki pomocy świadków, namierzał agresorów do czasu przybycia patrolu. Teraz 30 i 27-latek za swoje postępowanie będą odpowiadać przed sądem.

Do zdarzenia doszło w sobotę (31.10.2020) wieczorem na ulicy Dwernickiego w Bydgoszczy. Wówczas dyżurny z bydgoskiego Śródmieścia otrzymał informację o rozboju. Z relacji zgłaszającego wynikało, że został uderzony w twarz i okradziony z telefonu komórkowego. Dwaj sprawcy oddalili się w kierunku ulicy Gdańskiej. Pokrzywdzony zatrzymał do pomocy jeden z pojazdów i wraz z kierowcą oraz pasażerką pojechali za napastnikami relacjonując ich położenie dyżurnemu. Ten natomiast na wskazaną ulicę natychmiast skierował śródmiejski patrol.

Na miejscu funkcjonariusze zastali zgłaszającego i świadków. Pokrzywdzony wskazał idących w kierunku ulicy Kamiennej dwóch mężczyzn. Mundurowi zatrzymali ich. Jeden z nich w trakcie interwencji wyrzucił z kieszeni skradziony telefon. 30 i 27-latek zostali przewiezieni do komisariatu na bydgoskim Śródmieściu. Tam okazało się, że są nietrzeźwi. Następnie trafili do policyjnego aresztu.

Wczoraj (02.11.2020) obaj zatrzymani zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie oskarżyciel na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawił im zarzuty dotyczące rozboju. Po ich przesłuchaniu zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru, zakazu zbliżania oraz kontaktowania się z pokrzywdzonym. Za przestępstwo rozboju grozi do 12 lat pozbawienia wolności.