Zachowanie kierowców w oku policyjnych kamer - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Zachowanie kierowców w oku policyjnych kamer

Bydgoscy policjanci na terenie miasta i powiatu cyklicznie prowadzą działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drodze. Do tego często wykorzystują mobilne centrum monitoringu, które pomaga im w ujawnianiu wykroczeń popełnianych przez użytkowników dróg. W ten sposób mundurowi „rozliczali” kierowców, którzy łamali obowiązujące przepisy w rejonie skrzyżowania ul. Nakielskiej z Wrocławską w Bydgoszczy.

Nad bezpieczeństwem na drodze czuwają bydgoscy policjanci, którzy codziennie zmagają się z kierowcami łamiącymi obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Pomaga im w tym mobilne centrum monitoringu. Nagrania z jego kamer ułatwiają mundurowym identyfikację sprawców wykroczeń.

Piątkowe (10.10.2020) działania przeprowadzone zostały w rejonie skrzyżowania ul. Nakielskiej z Wrocławską w Bydgoszczy, gdzie jest duże natężenie ruchu. Niejednokrotnie w tym miejscu dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego przez zmotoryzowanych uczestników dróg. Kamery Mobilnego Centrum Monitoringu z pewnej odległości obserwowały kierujących, którzy nie stosowali się do obowiązujących w tym miejscu przepisów, a przede wszystkim:

  • nie ustępowali pierwszeństwa pieszym na przejściu dla pieszych,
  • omijali pojazd, który zatrzymał się, by umożliwić przejście pieszemu
  • oraz wyprzedzali bezpośrednio przed przejściem dla pieszych.

Obsługa monitoringu zwracała uwagę na tych, dla których przepisy ruchu drogowego nie miały znaczenia. Informacja o wykroczeniu natychmiast przekazywana była patrolowi z bydgoskiej drogówki, który kilkaset metrów dalej zatrzymywał wskazany pojazd i wyciągał konsekwencje wobec niezdyscyplinowanego kierowcy.

W trakcie opisywanych działań policjanci ujawnili 10 wykroczeń, których dopuścili się kierujący pojazdami. Policjanci ukarali mandatami karnymi 8 kierujących, dwaj zostali pouczeni.

Tego typu działania bydgoskich policjantów będą organizowane cyklicznie w różnych miejscach na terenie Bydgoszczy i powiatu.

 

Pliki do pobrania