Patrolujemy ulice miast w walce z pandemią - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Patrolujemy ulice miast w walce z pandemią

Data publikacji 10.10.2020

W związku z wprowadzeniem na terenie całego kraju „żółtej strefy” w celu zwalczania pandemii koronawirusa, policjanci sprawdzają jak nakazy i obostrzenia są respektowane przez mieszkańców m.in. Bydgoszczy. Cel jest jeden!: ochrona zdrowia ludzkiego. Dlatego wobec rosnącej fali zakażeń nie będzie tolerancji dla osób świadomie łamiących przepisy! O tym informujemy nie od dziś.

Od 10 października 2020 roku na terenie Polski obowiązują nowe przepisy dotyczące walki z pandemią koronawirusa. Policjanci na terenie kujawsko-pomorskiego sprawdzają czy mieszkańcy dostosowują się do zaleceń. W teren wyruszyło wiele patroli, których jedno z zadań dotyczy sprawdzania jak mieszkańcy respektują obowiązujące nakazy.

Policjantów można spotkać na ulicach, targowiskach, a nawet dużych galeriach handlowych. Są przede wszystkim tam, gdzie może być w jednym miejscu więcej osób. Funkcjonariusze obserwują i reagują na przypadki naruszenia prawa. Z policyjnych radiowozów można usłyszeć komunikaty o zasadach zachowania w dobie pandemii coronawirusa. Nawet w czasie kontroli drogowej policjanci mogą sprawdzać, czy osoby jadące jednym autem powinny mieć maseczki, czy też są zwolnione z tego obowiązku, bo wspólnie mieszkają. Proszę o tym pamiętać!

Najskuteczniejszą metodą walki z pandemią pozostaje dystans społeczny, zasłanianie ust i nosa i częsta dezynfekcja rąk. Zasłanianie ust i nosa pozwala uchronić przed wirusem siebie, ale także innych. W tych trudnych czasach trzeba wykazać się odpowiedzialnością za siebie i innych.

Dziś na terenie Bydgoszczy odbyło się jedno zgromadzenie, którego uczestnicy nie respektowali obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Policjanci interweniowali wobec 25 osób. W 18 przypadkach zostaną sporządzone wnioski o ukaranie do sądu, nałożono także dwa mandaty. Wśród legitymowanych były osoby, które miały zaświadczenie lekarskie zwalniające z  obowiązku niezakrywania ust i nosa.

 

  • Policjant w autobusie.
  • Policjant na przystanku.
  • Kontrola drogowa.