Bezpieczeństwo na drodze oczami pierwszoklasisty - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Bezpieczeństwo na drodze oczami pierwszoklasisty

W połowie września 2020 roku w Szkole Podstawowej nr. 66 w Bydgoszczy im. Misji Pokojowych ONZ przy ul. Fieldorfa Nila 3 dla klas pierwszych został ogłoszony konkurs plastyczny pod hasłem "Bezpieczeństwo na drodze oczami pierwszoklasisty". Organizatorami konkursu był Komisariat Policji Bydgoszcz-Fordon oraz Szkoła Podstawowa nr. 66 w Bydgoszczy.

Wczoraj (07.10.2020) nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród. Dzieci przygotowały plakaty, na których przedstawiły w formie graficznej jak widzą bezpieczne poruszanie się na drodze. W tym dniu również funkcjonariusze z Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii w składzie asp. Monika Złotowska oraz asp. Marek Nogga przeprowadzili w klasach pogadanki na temat bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Na koniec każda z klas otrzymała dyplom pamiątkowy za udział w konkursie oraz maskotkę policyjną ufundowaną przez Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów Województwa Kujawsko – Pomorskiego, która ma przypominać dzieciom o prawidłowym poruszaniu się po drodze.