Pijany i bez uprawnień przewoził dziecko motorowerem - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Pijany i bez uprawnień przewoził dziecko motorowerem

Data publikacji 27.07.2020

Kompletnym brakiem wyobraźni wykazał się 25-letni mieszkaniec Solca Kujawskiego, który będąc pod wpływem alkoholu przewoził swojego 4-letniego syna na motorowerze. Na dodatek nie miał uprawnień do kierowania tego typu pojazdem.

Wczoraj (26.07.2020) o godz. 12:35 policjanci z Solca Kujawskiego zauważyli motorowerzystę, który jadąc z pasażerem popełnia wykroczenie. W związku z tym postanowili go zatrzymać do kontroli. Kierowca jednośladu na widok radiowozu przyśpieszył, nie reagował na włączone sygnały świetlne i dźwiękowe mówiące o konieczności zatrzymania się. W pewnym momencie skręcił między bloki i jadąc po chodniku oddalił się nie zatrzymując się do kontroli. Po krótkim czasie policjanci namierzyli motorower i zatrzymać kierującego. Okazało się, że ma on ponad pół promila alkoholu w organizmie i nie posiada uprawnień do kierowania tego typu pojazdami. Za popełnione przestępstwa i wykroczenia odpowie teraz przed Sądem, a po analizie zgromadzonego materiału zostanie podjęta decyzja czy zachowaniem swoim nie naraził syna na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

*

Policjanci proszą o rozwagę i przypominają, że niereagowanie na wysyłane sygnały świetlne i dźwiękowe mówiące o zatrzymaniu się do kontroli drogowej jest już przestępstwem, a osoby które ukończyły 18 lat, aby mogły poruszać się motorowerem, muszą posiadać prawo jazdy kat. AM.

 

Autor: mł. asp. Maciej Cabański/ KP w Solcu Kujawskim
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska