Wirtualne spotkanie na WSG - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Wirtualne spotkanie na WSG

Data publikacji 13.05.2020

Wczoraj (12.05.2020) bydgoscy policjanci wirtualnie spotkali się ze obcojęzycznymi studentami Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. Z uwagi na bezpieczeństwo i wprowadzone obostrzenia związane z chorobą COVID-19 wystąpienie funkcjonariuszy było transmitowane na Facebooku, które młodzi ludzie obserwowali bezpiecznie ze swoich pokoi w domu studenta.

Spotkanie odbyło się na zaproszenie władz WSG, a wynikło z potrzeb studentów. Uczelnia kształci młode osoby z różnych krajów. Niejednokrotnie różnice kulturowe czy obyczajowe między ich ojczyznami, a Polską powodują niepewność i niezrozumienie praw i obowiązków, wynikających z polskich przepisów prawnych. Te kwestie właśnie przybliżyli im bydgoscy policjanci.

Asp. Szymon Porażyński z wydziału prewencji bydgoskiej komendy opisał funkcjonowanie polskiej Policji. Omówił też prawa i obowiązki zarówno policjanta jak i obywatela we wzajemnych relacjach. Ważnym elementem wystąpienia było przybliżenie przepisów prawnych związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

Z kolei asp. szt. Ryszard Nierebiński z Wydziału-Sztab Policji KMP w Bydgoszczy rzeczowo omówił treść Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Studenci WSG mieli możliwość zadawania pytań, które związane były z sytuacjami, jakie miały miejsce podczas ich pobytu w Polsce. Wiele z nich dotyczyło również właściwego postępowania i zachowań, określonego polskimi przepisami.

Bydgoscy policjanci prowadzą także cykliczne spotkania z obcojęzycznymi studentami Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy. Współpraca podejmowana z tutejszymi uczelniami pozwala młodym ludziom czuć się w naszym kraju pewniej i bezpieczniej, a niejednokrotnie ustrzec się przed konfliktem z prawem.

Autor: asp. Szymon Porażyński Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy
Publikacja: kom. Przemysław Słomski
  • policjant omawia wyświetlane slajdy. Po przeciwnej stronie stoi tłumacz
  • policjant omawia wyświetlane slajdy
  • policjant omawia wyświetlane slajdy. Po przeciwnej stronie stoi tłumacz
  • policjant omawia wyświetlane slajdy
  • policjant omawia wyświetlane slajdy
  • policjant omawia wyświetlane slajdy. Po przeciwnej stronie stoi tłumacz