Odpowiedzą za uszkodzenie kamery i podpalenie "hotelu dla owadów" - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Odpowiedzą za uszkodzenie kamery i podpalenie "hotelu dla owadów"

Data publikacji 11.05.2020

Patrol z bydgoskiego oddziału prewencji zatrzymał trzech młodych mężczyzn podejrzanych o uszkodzenie mienia. Podejrzani uszkodzili kamerę monitoringu i podpalili tzw. hotel dla owadów. Namierzył ich monitoring miejski. Przyznali się do zarzucanych czynów.

W piątek (08.05.2020) około godziny 0:40 patrol pieszy z bydgoskiego oddziału prewencji otrzymał zlecenie sprawdzenia zgłoszenia. Dyżurny z bydgoskiego Szwederowa skierował ich w rejon parku przy ulicy Kujawskiej za galerią handlową. Tam miało dojść do podpalenia. Mundurowi poszli to sprawdzić.

Na miejscu potwierdzili zgłoszenie. Palił się tzw. hotel dla owadów. Z relacji zgłaszającego wynikało, że sprawcy poszli w kierunku ulicy Kujawskiej. W tym też kierunku udał się patrol. W trakcie sprawdzania okolicznych ulic, monitoring miejski namierzył trzech młodych mężczyzn odpowiadających rysopisowi sprawców podpalenia. Mężczyźni byli widziani w okolicy płyty Starego Rynku. Patrol natychmiast udał się w tym kierunku.

Na jednej z przyległych ulic zatrzymali ich. Dwóch 17-latków oraz 19-latek zostali przewiezieni na komisariat. Na miejscu okazało się również, że są sprawcami uszkodzenia kamery monitoringu galerii handlowej. Wszyscy byli nietrzeźwi. Mieli blisko promil alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu cała trójka usłyszała zarzuty dotyczące uszkodzenia mienia.

Autor: kom. Przemysław Słomski
Publikacja: kom. Przemysław Słomski