Fordoński patrol zabezpieczył narkotyki - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Fordoński patrol zabezpieczył narkotyki

Data publikacji 29.04.2020

Patrol z Fordonu zatrzymał 22-latka podejrzanego o posiadanie znacznych ilości narkotyków. Mężczyzna wpadł podczas kontroli drogowej. Policjanci zabezpieczyli przy nim amfetaminę, metaamfetaminę, marihuanę oraz sporą ilość gotówki. Od podejrzanego została pobrana krew do badań na narkotyki.

W poniedziałek (27.04.2020) rano patrol z fordońskiego komisariatu zauważył na ulicy Przemysłowej kierowcę nissana, który na widok radiowozu dynamicznie zaczął przyspieszać w kierunku centrum miasta. Mundurowi postanowili go sprawdzić. Na wysokości ulicy Przemysłowej 14 zatrzymali go do kontroli.

Kierowcą okazał się być 22-latek. Mężczyzna zachowywał się bardzo nerwowo. Z auta wydobywał się charakterystyczny zapach marihuany. Policjanci sprawdzili mężczyznę. Okazało się, że w kurtce miał szklaną lufkę z niewielką ilością suszu roślinnego. Na miejsce przyjechał patrol kryminalnych.

Funkcjonariusze dokładnie sprawdzili jego samochód. Pod siedzeniem kierowcy znaleźli plastikowy pojemnik z suszem roślinnym oraz ponad 3 000 złotych. Natomiast w podłokietniku pomiędzy siedzeniami znaleźli elektroniczną wagę. Kierowca został zatrzymany i dowieziony do komisariatu w Fordonie.

Tam policjanci dokładnie sprawdzili zatrzymanego. 22-latek w bieliźnie miał schowane metalowe pudełko, w którym znajdowały się woreczki z białym proszkiem, woreczek ze zbrylowaną brązową substancją oraz foliowe zawiniątko z suszem roślinnym. Dodatkowo w jego skarpecie znaleźli kolejny woreczek z zielonym suszem. To nie wszystko.

Kryminalni zabezpieczyli też gotówkę, którą miał schowaną w woreczkach w kurtce. Łącznie ponad 13 000 złotych. Wstępne badania narkotesterem wykazały, że zabezpieczone środki to amfetamina, metaamfetamina oraz marihuana. Od mężczyzny została pobrana też krew do badań. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy.

Fordońscy śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków. Natomiast jeśli badania laboratoryjne potwierdzą obecność narkotyków w organizmie 22-latka, wówczas usłyszy dodatkowy zarzut kierowania pojazdem pod wpływem zakazanych środków odurzających.

Wobec podejrzanego prokurator zastosował policyjny dozór. Teraz 22-latek będzie musiał trzy razy w tygodniu odwiedzać komisariat.