Bydgoszczanin przyłapany na kradzieży kabli - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Bydgoszczanin przyłapany na kradzieży kabli

Data publikacji 27.04.2020

Policjanci z bydgoskich Wyżyn zatrzymali 31-latka podejrzanego o kradzieże. Mężczyzna kradł kable. Został przyłapany na gorącym uczynku, gdy wykopywał przewody z ziemi. Część kabli została odzyskana.

W piątek (24.04.2020) rano policjanci z bydgoskich Wyżyn ustalili, że w pobliżu ulicy Wojska Polskiego (teren byłego Zachemu) dochodzi do kradzieży kabli. Z zebranych informacji wynikało, że ten proceder trwa cały czas. Na miejsce został skierowany patrol, a także kryminalni.

Funkcjonariusze na gorącym uczynku przyłapali mężczyznę wykopującego przewody. Obok niego leżał szpadel oraz narzędzie do przycinania kabli. W pobliżu stał też jego pojazd. Okazało się, że w aucie znajdują się fragmenty kabli, które zdążył tego dnia wykopać. 31-latek myślał, że przewody znajdujące się w ziemi nie mają właściciela.

Mężczyzna został zatrzymany i dowieziony do komisariatu. Tam śledczy z bydgoskich Wyżyn ustalili, że zatrzymany podobnej kradzieży dokonał kilka dni wcześniej. Pokrzywdzony straty oszacował na ponad 6000 złotych. 31-latek usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży i usiłowania kradzieży. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

Autor: kom. Przemysław Słomski
Publikacja: kom. Przemysław Słomski