W czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

W czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 25.03.2020

Policjant z Solca Kujawskiego, będący w czasie wolnym od służby, zwrócił uwagę na zachowanie kierowcy na drodze. Styl jazdy i wykonywane manewry świadczyły o tym, że może być nietrzeźwy. Chwilę później okazało się, że kierowca volkswagena miał 2,6 promila alkoholu w organizmie. Teraz czeka go sprawa w sądzie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Wszystko działo się na drodze w miejscowości Lulkowo w gminie Łysomice. Będący w czasie wolnym od służby policjant z soleckiego komisariatu jechał przez wspomnianą miejscowość, gdy jego uwagę przykuł samochód jadący przed nim. Zachowanie kierowcy volkswagena i wykonywane przez niego manewry od razu wzbudziły podejrzenie co do jego stanu trzeźwości. Mężczyzna jechał z niewielką prędkością środkiem drogi i w pewnym momencie zatrzymał auto również na jej środku. Policjant postanowił to sprawdzić. Po zaparkowaniu swojego samochodu, podejściu bliżej i otworzeniu drzwi od volkswagena od razu wyczuł dochodzącą z niego silną woń alkoholu. Natychmiast skontaktował się z dyżurnym komisariatu w Chełmży i przekazał te informacje. Jednocześnie wyciągnął klucze ze stacyjki pojazdu, by uniemożliwić nietrzeźwemu kontunuowanie podróży.

Przybyły na miejsce patrol przeprowadził u 45-latka badanie na zawartość alkoholu. Potwierdziło ono podejrzenia soleckiego policjanta. Kierujący volkswagenem miał 2,6 promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności. Musiał się też liczyć z utratą prawa jazdy.

 

Autor: podkom. Lidia Kowalska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska