Nastoletni sprawca kradzieży torebki wpadł w ręce bydgoszczanina - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Nastoletni sprawca kradzieży torebki wpadł w ręce bydgoszczanina

Data publikacji 23.03.2020

Słowa uznania należą się mieszkańcowi Fordonu, który będąc świadkiem kradzieży torebki, nie wahał się ani chwili i w bezpośrednim pościgu ujął złodzieja. 35-latek poczekał do przyjazdu patrolu, a następnie przekazał 15-latka policjantom. Nastolatek wyrwał torebkę starszej kobiecie.

Do zdarzenia doszło w sobotę (21.03.2020) przed południem, wówczas dyżurny z Fordonu został powiadomiony o ujęciu obywatelskim. Z relacji zgłaszającego wynikało, że zatrzymano sprawcę kradzieży torebki. Na ulicę Sielską natychmiast został wysłany patrol.

Tam funkcjonariusze zastali osobę, która trzymała młodego mężczyznę. Sprawcą kradzieży okazał się być 15-latek. Na miejscu była też pokrzywdzona. Kobieta opowiedziała o całym zajściu.

Zdarzenie miało miejsce na przystanku autobusowym przy ulicy Brzechwy (w stronę ulicy Twardzickiego) w Bydgoszczy. Do 79-letniej kobiety podbiegł młody mężczyzna i wyrwał jej z rąk torebkę, po czym zaczął uciekać w kierunku ulicy Sielskiej. Kobieta zaczęła za nim biec i krzyczeć, że została okradziona.

Krzyk kobiety usłyszał 35-letni bydgoszczanin. Zauważył jak w stronę ulicy Sielskiej biegnie młodzieniec z torebką w ręku. Mężczyzna pobiegł za nim i po kilkudziesięciu metrach zatrzymał go. Torebka wróciła do właścicielki. Na miejsce wezwano załogę pogotowia, która udzieliła pomocy kobiecie. Na szczęście 79-latce nic się nie stało. Policjanci przyjęli od niej zawiadomienie o popełnionym przestępstwie.

15-latek został zatrzymany i dowieziony do fordońskiego komisariatu. Tam okazało się, że jest poszukiwany. Nastolatek uciekł z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Młodzieniec został przesłuchany w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego. O jego dalszym losie zadecyduje już sąd rodzinny.

Gratulujemy wzorowej i godnej naśladowania postawy 35-latka!!!

Autor: kom. Przemysław Słomski
Publikacja: kom. Przemysław Słomski