Podsumowanie działań "TRUCK & BUS" w powiecie bydgoskim - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Podsumowanie działań "TRUCK & BUS" w powiecie bydgoskim

Data publikacji 13.02.2020

Bydgoscy policjanci ruchu drogowego włączyli się w ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „TRUCK & BUS”. Mimo iż nadrzędnym celem działań jest ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego osób i rzeczy, funkcjonariusze zwracali także uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Wczoraj (12.02.2020) od wczesnych godzin rannych bydgoscy policjanci przeprowadzili działania "Truck & Bus". Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na kierowców samochodów ciężarowych, autobusów oraz busów. W ramach działań sprawdzali w szczególności:

  • stan techniczny i wyposażenie pojazdów oraz sposób mocowania ładunków,
  • czas pracy kierowców,
  • sposób przewożenia osób i rzeczy.

W akcji wzięło udział 62 policjantów ruchu drogowego oraz 27 funkcjonariuszy innych służb. Łącznie skontrolowanych zostało 370 pojazdów, w tym 126 pojazdów ciężarowych. W trakcie działań funkcjonariusze ujawnili 32 pojazdy, których stan techniczny nie był zgodny z wymogami technicznymi, natomiast 4 pojazdy nie zostały dopuszczone do dalszej jazdy. Mundurowi zatrzymali 23 dowody rejestracyjne oraz stwierdzili 8 naruszeń nieprawidłowego zabezpieczenia ładunku. Policjanci ujawnili 65 wykroczenia polegające na przekroczeniu prędkości przez kierujących, z czego jedno było popełnione przez kierującego pojazdem ciężarowym. Funkcjonariusze nałożyli na kierujących 119 mandatów karnych, sporządzili 5 wniosków o ukaranie do sądu, a 62 osoby pouczyli. Zatrzymali też jedno prawo jazdy.

W policyjną akcję włączyła się także Żandarmeria Wojskowa. 

Pamiętajmy!

Partnerstwo na drodze, stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, prowadzi do zwiększenia także naszego bezpieczeństwa.

Autor: kom. Przemysław Słomski
Publikacja: kom. Przemysław Słomski