Wiadomości

Dzieci z przedszkola „Ensimo” z wizytą w śródmiejskim komisariacie

Data publikacji 13.02.2020

Wczoraj (12.02.) do komisariatu przy ul. Poniatowskiego w Bydgoszczy przybyła grupa przedszkolaków wraz opiekunami, by porozmawiać z mundurowymi o ich codziennej pracy.

Przybyli goście z zafascynowaniem poznawali środowisko pracy mundurowych, zapoznali się ze sprzętem, z którego na co dzień korzystają policjanci, a także przyglądali się pracy dyżurnego jednostki, który zademonstrował, w jaki sposób nawiązuje kontakt z pilnującymi w mieście porządku patrolami. Na sali odpraw dzieci przywitali policjanci z ogniwa patrolowo – interwencyjnego, którzy właśnie przygotowywali się do służby. Tam też dzieci dowiedziały się do czego funkcjonariuszom potrzebne są kajdanki, gaz, pistolet czy kamizelka odblaskowa podczas pełnionej służby, a także o tym, że policjant to osoba, do której można się zwrócić o pomoc w sytuacji zagrożenia.

Wielką radość na buziach dzieci wywołał radiowóz, a szczególnie efekt włączonych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, zaprezentowany przedszkolakom na zakończenie spotkania.

Autor: Magdalena Daniel/ KP Bydgoszcz-Śródmieście
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska
  • Dzieci po wejściu do komisariatu witane przez policjantkę.
  • Dzieci z policjantami przy stanowisku dowodzenia.
  • Dzieci przyglądają się pracy dyżurnego jednostki.
  • Uczestnicy spotkania podczas prelekcji policjantki w sali odpraw.
  • Dzieci wraz z opiekunami i policjantką przy policyjnym radiowozie.
  • Zdjęcie grupowe uczestników spotkania zrobione na tle komisariatu i zaparkowanego przed nim radiowozu policyjnego.