Wizyta dzieci w bydgoskiej komendzie - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Wizyta dzieci w bydgoskiej komendzie

Miejsce oraz specyfikę pracy policjantów z Wydziału Prewencji mieli okazję poznać mali goście. Dzieci z Przedszkola nr 20 w Bydgoszczy, bo o nich mowa, zwiedzając budynek Policji mieszczący się przy ul. Wojska Polskiego w Bydgoszczy, miały możliwość poznać codzienną służbę policjantów.

Podczas spotkania mł. asp. Rafał Wohlfeil wspólnie z profilaktykiem policyjnym Beatą Rogawską- Schmidt przedstawili dzieciom ogólne zasady bezpieczeństwa m.in. w ruchu drogowym oraz podczas zimowego wypoczynku. Omówiono dzieciom, jaka jest różnica kiedy noszą odblaski i są dzięki temu bardziej widoczni niż jak ich nie noszą.

Podczas spotkania przedszkolaków odwiedził asp. Arkadiusz Ludkiewicz, przewodnik psa służbowego, ze swoim czworonożnym partnerem "Tajem" psem policyjnym. Funkcjonariusz opowiedział o swojej wieloletniej pracy z psem, ale również przypomniał najważniejsze zasady bezpiecznego kontaktu z obcym psem. Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach zadając wiele pytań.

Kolejnym zaproszonym na spotkanie gościem był kom. Marek Grabowski, który opowiedział o pracy technika kryminalistycznego. Dzieci miały okazję zapoznać się z zawartością specjalistycznej walizki, która jest pomocna w pracy przy zabezpieczaniu różnego rodzaju śladów przestępstwa. Policjant pokazał, jak zabezpiecza się ślady poprzez wykonanie każdemu odcisku jego palca na kartce papieru, które przedszkolaki otrzymały w prezencie.

W budynku komendy znajduje się tzw. "oko wielkiego brata" czyli stanowiska miejskiego monitoringu. Dzieci mogły się przekonać, co „widzą” kamery zamieszczone na terenie miasta oraz dowiedziały się, jak ważna jest praca operatorów kamer w przypadku zaistnienia zdarzenia drogowego lub jakiegoś przestępstwa. Na koniec spotkania przedszkolaki odwiedziły pomieszczenie, w którym mieści się stanowisko dyżurnego oficera policji.

Nie zabrakło kilku słów przypominających numery alarmowe do poszczególnych służb.

Dzielnym przedszkolakom dziękujemy za wizytę!

Autor: mł. asp. Rafał Wohlfeil/ Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska