Dzień Bezpiecznego Internetu z udziałem bydgoskich policjantów - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Dzień Bezpiecznego Internetu z udziałem bydgoskich policjantów

Data publikacji 11.02.2020

Bydgoscy policjanci realizując kampanię z ramienia MSWiA "Kręci mnie bezpieczeństwo - przez cały rok szkolny" zrealizowali zajęcia pn. "Bezpieczny Internet" w ramach współpracy ze Szkołą Podstawową nr 32 w Bydgoszczy oraz V Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy. Wszystko to z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Bezpiecznego Internetu.

Zajęcia zainicjowała Dyrekcja szkoły wraz z Panem Marcinem Grupką - nauczycielem zajęć informatycznych przy wieloletniej współpracy z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

Dzisiaj (11.02.2020) w „Dniu Bezpiecznego Internetu” była zorganizowana debata z zakresu m.in. bezpiecznego internetu pt. Granice prywatności w sieci. Debata prowadzona była przez funkcjonariusza z wydziału prewencji bydgoskiej komendy mł. asp. Rafała Wohlfeil oraz profilaktyka wydziału Beaty Rogawskiej- Schmidt.

W trakcie spotkania za pomocą przygotowanych filmów profilaktycznych sprawdzono poziom wiedzy młodzieży na temat bezpiecznego korzystania z komputera. Policjanci omówili tematykę tzw. "hejtowania", a przede wszystkim odróżnienia go od konstruktywnej krytyki, która nieraz może dać pozytywny efekt.

Natomiast wczoraj (10.02.2020) w V Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy przeprowadzili warsztaty dotyczące "hejtu" i mowy nienawiści. Młodzież obejrzała filmy, po których były zadawane pytania związane z zagrożeniami, z którymi spotkali się bohaterowie filmów. W związku ze znanymi publice przypadkami niewłaściwych, niezgodnych z prawem zachowań młodych ludzi w sieci, policjanci omówili na konkretnych przykładach odpowiedzialność młodocianych popełniających takie czyny.

W zajęciach wzięło udział 240 osób.

Autor: mł. asp. Rafał Wohlfeil Wydział Prewencji KMP Bydgoszcz
Publikacja: kom. Przemysław Słomski
  • policjant rozmawia z dziećmi
  • policyjny profilaktyk rozmawia z dziećmi
  • policjant rozmawia z dziećmi
  • nauczyciel rozmawia z dziećmi
  • policjant rozmawia z dziećmi