Dzielnicowy w czasie wolnym zatrzymał złodzieja - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Dzielnicowy w czasie wolnym zatrzymał złodzieja

Data publikacji 11.02.2020

Dzielnicowy z Fordonu będąc poza służbą zatrzymał złodzieja. Mężczyzna wpadł w ręce funkcjonariusza w sklepie. Policjant zauważył jak chowa do kurtki alkohol i wychodzi za linie kas nie płacąc. Towar został odzyskany. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

W miniony piątek (07.02.2020) około godziny 15:25 dzielnicowy z fordońskiego komisariatu sierż. sztab. Marcin Rudewicz, będąc w czasie wolnym od służby, w jednym z sieciowych sklepów na osiedlu Tatrzańskim, podczas zakupów zauważył nerwowo rozglądającą się osobę. Mężczyzna trzymał w rękach dwie butelki alkoholu, a następnie schował je pod swoją kurtkę. Wziął też puszkę piwa i udał się do kasy. Mężczyzna zapłacił tylko za piwo i minął linię kas udając się ku wyjściu.

Dzielnicowy widząc to, natychmiast podszedł do mężczyzny, przedstawił się i wylegitymował informując, że jest funkcjonariuszem Policji. Policjant poprosił o pomoc kierownika sklepu i z zatrzymanym sprawcą udali się na zaplecze sklepu. Tam mężczyzna dobrowolnie wydał dwie butelki alkoholu i przyznał się do kradzieży. Wartość skradzionego alkoholu wyniosła blisko 200 złotych. Na miejsce został wezwany policyjny patrol. Funkcjonariusze ukarali zatrzymanego mandatem karnym w wysokości 500 złotych.