Dwie nieletnie odpowiedzą za uszkodzenia samochodów - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Dwie nieletnie odpowiedzą za uszkodzenia samochodów

Data publikacji 10.02.2020

W Sądzie Rodzinnym i Nieletnich znajdzie finał sprawa dwóch nastolatek, które niszczyły zaparkowane auta. Dzięki zainteresowaniu i szybkiej reakcji świadka nieletnie zostały zatrzymane tuż po zdarzeniu. Obie odpowiedzą za zniszczenie mienia.

Uszkodzona klapa bagażnika, urwane lusterko oraz zarysowana cała lewa strona pojazdu to efekty skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania dwóch nieletnich dziewczyn. Wszystko działo się w sobotnią (08.02.2020) noc około godziny 23.30. Wówczas dyżurny komisariatu na bydgoskim Błoniu został powiadomiony o czterech młodych dziewczynach, które idąc ulicą Waryńskiego dewastują zaparkowane samochody.

Skierowany patrol na miejscu zastał zgłaszającego, który opisał wygląd dziewczyn, a także miejsce, w które się oddaliły. Policjanci opisane nastolatki zatrzymali na przystanku autobusowym. Jedna z nieletnich na widok patrolu odrzuciła nóż kuchenny. Wszystkie zostały przewiezione do komisariatu, gdzie wezwani zostali ich opiekunowie prawni.

W trakcie czynności okazało się, że uszkodzeń trzech aut dokonały dwie z zatrzymanych nastolatek w wieku 15 i 16 lat. Obie odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich za zniszczenie mienia.

Gratulacje, za godną naśladowania postawę, należą się mężczyźnie, który będąc świadkiem przestępstwa zniszczenia mienia nie wahał się zareagować. Nie tylko zainteresował się tym, co działo się na ulicy, ale również poinformował o zdarzeniu policję, przekazując w jakim kierunku sprawczynie się oddaliły.

Autor: podkom. Lidia Kowalska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska