Działania NURD w powiecie bydgoskim - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Działania NURD w powiecie bydgoskim

Data publikacji 07.02.2020

Policjanci z bydgoskiej „drogówki” włączyli się do ogólnopolskich działań NURD – czyli Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego. Działania skierowane są przede wszystkim na poprawę bezpieczeństwa tych, których nie chroni nic poza własnym rozsądkiem.

Niechroniony uczestnik ruchu drogowego to pieszy, rowerzysta i motorowerzysta. Działania mają  na celu dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach zarówno kierujących, jak i pieszych. Ukierunkowane są na zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących główne zagrożenia „niechronionych” w ruchu drogowym.

Akcja ma za zadanie zmniejszanie liczby zdarzeń drogowych oraz uświadamianie uczestnikom ruchu drogowego, jakie zagrożenia mogą występować jeżeli nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego.

Wczoraj (6.02.2020) w działaniach bydgoskiej „drogówki” pomagało im Mobilne Centrum Monitoringu. Tym razem policyjny pojazd wyposażony w kamery obserwował sytuacje na skrzyżowaniu ulicy Jagiellońskiej w Bydgoszczy.

Przez cały dzień w akcji wzięło udział blisko 80 bydgoskich policjantów, którzy ujawnili łącznie 45 wykroczeń popełnionych przez kierujących wobec pieszych.

Apelujemy do pieszych, aby "odblaski" stały się elementem naszej codziennej garderoby - to kosztuje niewiele, a może uratować życie!

Autor: kom. Przemysław Słomski
Publikacja: kom. Przemysław Słomski
Ładowanie odtwarzacza...