Policjanci z Fordonu przyłapali ich na kradzieży - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Policjanci z Fordonu przyłapali ich na kradzieży

Data publikacji 06.02.2020

Patrol z fordońskiego komisariatu zatrzymał trzech mężczyzn podejrzanych o kradzieże drewnianych palet. Osoby wpadły na gorącym uczynku. Jeden z nich miał przy sobie amfetaminę. Dwaj zatrzymani to bracia. Okazało się, że mężczyźni mają więcej podobnych przestępstw na sumieniu. Teraz za swoje postępowanie podejrzani będą odpowiadać przed sądem.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (03.02.2020) wieczorem około godziny 19:30, wówczas dyżurny z fordońskiego komisariatu otrzymał informację o kradzieży drewnianych palet z jednej z firmy przy ulicy Fordońskiej w Bydgoszczy. Z relacji zgłaszającego wynikało, że kradzieży dokonuje kilku mężczyzn. Na miejsce został natychmiast skierowany patrol.

Tam funkcjonariusze zauważyli dostawczy pojazd marki Renault, a w nim trzech mężczyzn. Policjanci wylegitymowali ich. Osoby te były w ubraniach roboczych. Byli nerwowi i nie potrafili logicznie wytłumaczyć co w tym miejscu robią. W ich pobliżu, przy płocie firmy, stało 12 palet. Na miejsce przyjechał drugi patrol. Mundurowi sprawdzili pobliski teren. Okazało się, że brama do jednej z firm została uszkodzona. Natomiast na terenie firmy przygotowane były do wyniesienia kolejne palety. Co więcej, 15 takich samych palet policjanci znaleźli w części bagażowej kontrolowanego renaulta.

Na miejsce przyjechał właściciel firmy, który stwierdził, że brakuje mu kilkadziesiąt sztuk palet. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyzn. Przy jednym z nich znaleźli w portfelu „działkę” amfetaminy. Kolejną porcję tego narkotyku znaleźli później po przeszukaniu jego garażu.

29-latek i dwóch 18–latków trafiło do policyjnego aresztu. Śledczy z Fordonu ustalili, że to nie był ich pierwszy raz. Okazało się, że dwaj bracia (29 i 18l.) działali od ubiegłego roku na terenie Bydgoszczy. Łącznie ukradli z różnych firm blisko 220 drewnianych palet. Obaj usłyszeli cztery zarzuty kradzieży. Dodatkowo młodszy będzie odpowiadać za posiadanie narkotyków. Natomiast ich kompan usłyszał dwa zarzuty dotyczące kradzieży.

Za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: kom. Przemysław Słomski
Publikacja: kom. Przemysław Słomski