Z półkolonistami o "Bezpiecznych feriach" - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Z półkolonistami o "Bezpiecznych feriach"

Data publikacji 05.02.2020

W poniedziałek i we wtorek (04-03.02.2020) uczestnicy Półkolonii ze Szkoły Podstawowej Nr 31 z Oddziałami Sportowymi i Mistrzostwa Sportowego uczestniczyli w studyjnych zajęciach przygotowanych przez profilaktyków z bydgoskiego Śródmieścia.

Dla przybyłych grup z Uczniowskiego Klubu Sportowego "10" policjanci z Ogniwa Profliaktyki Społecznej Nieletnich i Patologi Komisaiatu Policji Bydgoszcz–Śródmieście przygotowali i przeprowadzili na terenie komisariatu zajęcia profilaktyczne nawiązujące do tematyki "Bezpiecznych Ferii".

Uczestnicy półkoloni swoją "komisariatową przygodę" rozpoczęli od zapoznania się z pracą służby dyżurnej i skorzystali z możliwości obejrzenia wyposażenia pomieszczeń dyżurki. Następnie przybyłym uczniom i ich opiekunom pokazano jak działa i w jaki sposób funkcjonuje system monitoringu miejskiego.

W dalszej części spotkania w świetlicy komisariatu uczestnikom przypomniano o podstawowych zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze i korzystaniu z oznakowanych przejść dla pieszych. Śródmiejscy profilaktycy zwrócili uwagę na właściwe zachowanie w kontaktach z osobami obcymi, wskazując szczególnie na to, aby nie wpuszczać do mieszkania osób nieznanych.

Szczególną uwagę policjanci zwrócili na bezpieczny wypoczynek poza miejscem zamieszkania, na zorganizowanych zimowiskach i obozach sportowych. W związku z trwającym okresem ferii zimowych, czasem wyjazdów na półkolonie i obozy narciarskie policjanci przypomnieli młodzieży o zasadach obowiązujących na stokach narciarskich, przytaczając Dekalog Narciarza w ramach realizacji "Kręci mnie Bezpieczeństwo na stoku". Przekazali również informacje i rozdali ulotki zachęcające do wzięcia udziału w konkursie plastyczno – fotograficznym pt. "Stok nie jest dla bałwanów".

Na zakończenie koloniści mieli okazję zobaczyć pomieszczenia i wyposażenie "Niebieskiego Pokoju", poznać zasady jego funkcjonowania. Na dziedzińcu komisariatu oglądali radiowozy oraz ich wyposażenia, a także robili sobie pmiątowe fotografie.

Autor: asp. Piotr Bajlak OPSNiP KP Bydgoszcz – Śródmieście
Publikacja: kom. Przemysław Słomski
  • policjantka rozmawia z dziećmi i pokazuje wyposażenie radiowozu
  • wspólne zdjęcie dzieci z policjantką na tle radiowozu
  • policjantka rozmawia z dziećmi
  • policjantka rozmawia z dziećmi
  • policjantka rozmawia z dziećmi
  • znaki drogowe i informacje o numerach alarmowych wywieszone na tablicy
  • policjantka rozmawia z dziećmi
  • policjantka rozmawia z dziećmi