Koronowscy policjanci w trosce o bezpieczeństwo wolontariuszy - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Koronowscy policjanci w trosce o bezpieczeństwo wolontariuszy

Dzielnicowy z komisariatu w Koronowie spotkał się w koronowskim Centrum Kultury Synagoga z wolontariuszami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Policjanci porozmawiają również z wolontariuszami z gminy Dobrcz i Mąkowarsko.

Policjanci z koronowskiego komisariatu, jak co roku, będą czuwać nad bezpiecznym przebiegiem Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulicach Koronowa w najbliższą niedzielę (12.01.2020) pojawi się większa liczba patroli, by czuwać nad bezpieczeństwem kwestujących oraz darczyńców.

Wczoraj (07.01.2020r.) dzielnicowy asp. Tomasz Latos w Centrum Kultury Synagoga w Koronowie spotkał się z wolontariuszami XXVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas spotkania udzielił im kilku podstawowych porad, które pozwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji. Omówił z nimi podstawowe zasady bezpieczeństwa dotyczące między innymi:

  • prowadzenia zbiórki pieniędzy wspólnie z innymi wolontariuszami lub osobami dorosłymi,
  • wybierania miejsc bezpiecznych do kwestowania i unikania tych niebezpiecznych,
  • informowania patroli policji będących w rejonie lub zgłaszania pod numerem  telefonu 112 wszelkich zdarzeń bezprawnego działania osób.

Spotkania takie odbędą się również z wolontariuszami z gminy Dobrcz w dniu 09.01.2020 r., jak i w dniu 10.01.2020 r. w Domu Kultury w Mąkowarsku.

Wszystkim wolontariuszom życzymy pełnych puszek, życzliwości przechodniów i bezpiecznego powrotu do swoich sztabów WOŚP.

Autor: asp. szt. Mariusz Choła/ KP Koronowo
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska