Profilaktycy z Błonia rozmawiali o hejcie i mowie nienawiści - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Profilaktycy z Błonia rozmawiali o hejcie i mowie nienawiści

W miniony piątek (22.11.2019 r.) mł. asp. Hanna Bubnowska z Zespołu Profilaktyki Społecznej i Patologii komisariatu na Błoniu przeprowadziła w ZSZ nr 5 na ul. Grunwaldzkiej 41 prelekcję na temat hejtu i mowy nienawiści.

W ubiegłym tygodniu w ZSZ nr 5 przy ul. Grunwaldziej 41 miał miejsce finał kampanii profilaktycznej promującej zdrowy styl życia wolny od uzależnień. Kampania pn. "Żyj zdrowo i kolorowo" od kilku lat organizowana jest przez tę szkołę.

Tym razem profilaktycy z Błonia zostali poproszeni o przeprowadzenie prelekcji na temat hejtu i mowy nienawiści. Prowadząca wyjaśniła młodzieży z kilku bydgoskich szkół uczestniczącej w prelekcji, jaka jest różnica miedzy hejtem a mową nienawiści. Zwróciła uwagę na błędne przekonanie o anonimowości w wirtualnym świecie i wspólnie z uczestnikami spotkania rozważała z jakimi stereotypami i uprzedzeniami można się w nim spotkać.

Bardzo ważną częścią spotkania było omówienie sposobów radzenia sobie z hejtem oraz konsekwencji prawnych z nim związanych.

Autor: Joanna Kwiecińska/ ZPSNiP KP Bydgoszcz-Błonie
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska