Ze słabo widzącymi o odblaskach i bezpieczeństwie na drodze - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Ze słabo widzącymi o odblaskach i bezpieczeństwie na drodze

Data publikacji 06.11.2019

Wczoraj (05.11.2019) asp. Piotr Bajlak z Ogniwa Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii z komisariatu na bydgoskim Śródmieściu spotkał się z wychowankami Kujawsko- Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. Louisa Braille'a przy ul. Konarskiego 10 w Bydgoszczy.

W trakcie popołudniowego spotkania w auli ośrodka policjant przeprowadził zajęcia profilaktyczne dla 26 osobowej grupy mieszkańców Internatu Ośrodka. W ramach akcji „Świeć przykładem, noś odblaski” uczniom szkoły podstawowej przypomniano o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach i zachowaniu ostrożności podczas korzystania z przejść dla pieszych. W trakcie zajęć policjant podkreślił, że noszenie odblasków wpływa znacząco na podniesienie poziomu bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Na zakończenie zajęć, na terenie „Miasteczka Bezpiecznego Bohatera”, najmłodszym uczestnikom spotkania rozdano kamizelki odblaskowe przekazane na ten cel przez Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy oraz elementy odblaskowe przekazane przez Zarząd Wojewódzki NSZZP woj. kujawsko-pomorskiego.

  • Policjant i wychowankowie przy radiowozie.
  • Policjant rozmawia z wychowankami prezentując kamizelkę odblaskową. Wszystko odbywa się przy radiowozie stojącym przed wejściem do szkoły.
  • Zdjęcie grupowe uczestników spotkania na tle budynku szkoły.