Podsumowanie akcji "Znicz 2019" w powiecie bydgoskim - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Podsumowanie akcji "Znicz 2019" w powiecie bydgoskim

Data publikacji 04.11.2019

Bydgoscy policjanci, podobnie jak w całej Polsce, przez ostatnie sześć dni na drogach naszego regionu prowadzili akcję „Znicz 2019”. Od wczesnego popołudnia w czwartek do północy w niedzielę mundurowi czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich użytkowników dróg. Dbali o to, abyśmy szczęśliwie dotarli do celu podróży.

Trwająca w tym roku cztery dni akcja "Znicz 2019”, to czas wytężonej pracy policjantów w całym kraju. Bydgoscy funkcjonariusze podczas tych działań wspierani byli, podobnie jak każdego roku, przez Straż Miejską oraz Żandarmerię Wojskową.  

W czasie kontroli policjanci zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszają się kierowcy, sprawdzali ich trzeźwość, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia dzieci. W czasie pełnienia służby wykorzystywane były policyjne wideorejestratory, zarówno w oznakowanych, jak i nieoznakowanych radiowozach.

Od czwartkowego popołudnia (31.10.2019) do późnego wieczora w niedzielę (03.11.2019) na drogach w Bydgoszczy i powiecie doszło do 5 wypadków, w których 5 osób zostało rannych. Odnotowano także 98 kolizji. Policjanci zatrzymali też 6 osób, które po spożyciu alkoholu wsiadły za kierownicę pojazdu.

Autor: kom. Przemysław Słomski
Publikacja: kom. Przemysław Słomski
  • policjantki patrolują cmentarz
  • policjantki patrolują cmentarz
  • patrol obserwuje ruch przed cmentarzem
  • patrol obserwuje ruch przed cmentarzem
  • wzmożony ruch na ulicy Fordońskiej w Bydgoszczy
  • policjant obserwuje ruch pieszych na przejściu dla pieszych
Ładowanie odtwarzacza...