Bydgoszczanin odpowie za dewastację - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Bydgoszczanin odpowie za dewastację

Data publikacji 01.10.2019

Policjanci z bydgoskiego Śródmieścia zatrzymali podejrzanego o uszkodzenie mienia. 29-latek okopał zewnętrzne rolety jednego z bydgoskich lokali. Wpadł w ręce funkcjonariuszy, gdy wyładowywał swoją agresję na ulicy. Za przestępstwo uszkodzenia mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w sobotę (28.09.2019) w nocy około godziny 3:00, wówczas dyżurny z bydgoskiego Szwederowa otrzymał informację o uszkodzeniu. Ze zgłoszenia wynikało, że przy ulicy Mostowej agresywny mężczyzna zdewastował zewnętrzne elementy należące do jednego ze znajdujących się tam lokali. Na miejsce został skierowany patrol ze Szwederowa.

W międzyczasie patrol z bydgoskiego Śródmieścia zauważył idącego w kierunku ulicy Focha mężczyznę, który swoim zachowaniem prowokował do awantury jednego z przechodniów. Mundurowi natychmiast zareagowali. Mężczyzna był bardzo agresywny. Policjanci zatrzymali go. Po rysopisie szybko okazało się, że jest to ta sama osoba, która chwilę wcześniej okopała zewnętrzne rolety lokalu. 29-latek trafił do policyjnego aresztu.

Następnego dnia śledczy z bydgoskiego Szwederowa na podstawie zgromadzonego materiału przedstawili 29-latkowi zarzut uszkodzenia mienia. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.