Śródmiejscy policjanci zabezpieczyli narkotyki - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Śródmiejscy policjanci zabezpieczyli narkotyki

Data publikacji 19.09.2019

Zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków usłyszał 17-latek zatrzymany przez policjantów z bydgoskiego Śródmieścia. Kryminalni zabezpieczyli w jego mieszkaniu zakazane środki odurzające, z których można by było zrobić ponad 70 porcji różnego rodzaju narkotyków. Teraz może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z bydgoskiego Śródmieścia zatrzymali 17-latka podejrzanego o przestępstwo narkotykowe. Do zatrzymania doszło we wtorek (17.09.2019), wówczas śródmiejscy policjanci namierzyli podejrzewanego na jednej z ulic centrum miasta. Z policyjnych ustaleń wynikało, że 17-letni mieszkaniec śródmieścia może posiadać narkotyki.

Funkcjonariusze poszli z nim do jego miejsca zamieszkania. Młodzieniec był bardzo nerwowy. Policjanci przeszukali mieszkanie. W pokoju należącym do podejrzewanego znaleźli woreczek z zielonym suszem roślinnym oraz woreczek z proszkiem. Wstępne badania narkotesterem wykazały, że w woreczkach znajduje się marihuana oraz amfetamina. Narkotyki schowane były w pudełku po butach. 17-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

Śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili zatrzymanemu zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Natomiast dzisiaj (19.09.2019) doprowadzili go do prokuratury. Tam oskarżyciel po jego przesłuchaniu postanowił zastosować wobec niego policyjny dozór.

Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: kom. Przemysław Słomski
Publikacja: kom. Przemysław Słomski