W Heliosie rozmawiali o „Bezpiecznym Uczniu” - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

W Heliosie rozmawiali o „Bezpiecznym Uczniu”

Data publikacji 12.09.2019

Wczoraj (11.09.2019) w Kinie Helios odbyło się spotkanie z pedagogami bydgoskich szkół, w którym aktywnie uczestniczyła bydgoska policja. Tematyką spotkania była współpraca w zakresie przeciwdziałania zachowaniom ryzykownym podejmowanym przez uczniów.

Młodzi ludzie angażują się w wiele zachowań dla nich niebezpiecznych. Implikuje to konieczność wielopłaszczyznowych, wysoce skutecznych działań profilaktycznych. Inicjator projektu dr Agnieszka Strahl z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy zaprezentowała pedagogom rezultaty prac nad narzędziem profilaktycznym Komendy Miejskiej w Bydgoszczy pt.: „Bezpieczny Uczeń”.

Wypracowane narzędzie profilaktyczne posłuży uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz innym osobom chętnym pomóc dzieciom w zakresie problemów, z jakimi boryka się ówczesny młody człowiek. Pedagodzy szkolni zostali poproszeni o aktywne włączenie się w prace nad narzędziem, z uwagi na ich doświadczenie zawodowe i wiedzę merytoryczną stanowiące niewątpliwą wartość dodaną w procesie tworzenia narzędzia profilaktycznego.

Profilaktycy z bydgoskiej komendy serdecznie dziękują Pedagogom za entuzjastyczne przyjęcie ich programu i wyrażoną chęć pomocy merytorycznej i w dalszym etapie upowszechnienia narzędzia profilaktycznego pt.: „Bezpieczny Uczeń”.  Wspólne działanie na rzecz bezpieczeństwa dzieci i pomocy rodzinom jest naszym celem.

Autor: asp. Sebastian Rink/ Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska
  • Zgromadzeni w kinie pedagodzy.
  • Agnieszka Strahl podczas prelekcji założeń programu.
  • Organizatorzy podczas prelekcji.