Wiadomości

Amfetamina i marihuana zabezpieczone przez bydgoskich policjantów. Ich „właściciel” już usłyszał zarzuty

Policjanci z bydgoskiej komendy zwalczający przestępczość narkotykową zatrzymali mężczyznę, który w mieszkaniu miał ponad 100 gramów marihuany i kilka amfetaminy. Przeprowadzone wstępne badania wykazały, że są to substancje zabronione ustawą. 30-latek odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Za tego typu przestępstwo może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Bydgoscy policjanci przez cały czas prowadzą działania mające na celu ustalenie i zatrzymanie osób mających związek z procederem narkotykowym. Zatem z poniesieniem odpowiedzialności karnej muszą liczyć się wszystkie osoby posiadające substancje zabronione Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, jak również udzielające i handlujące tego typu środkami zabronionymi.

Nie inaczej będzie z mężczyzną zatrzymanym przez policjantów z bydgoskiej komendy zwalczających przestępczość narkotykową. Do zatrzymania przyczyniła się prowadzona przez nich praca operacyjna. Z uzyskanych przez nich informacji wynikało, że jeden z mieszkańców Bydgoszczy może posiadać środki odurzające.

Policjanci pojechali pod wskazany adres na bydgoskich Glinkach. Tam przed blokiem zastali podejrzewanego 30-latka, który jest pseudokibicem jednego z bydgoskich klubów sportowych. Po przedstawieniu powodu podejmowanych czynności policjanci poszli wraz z nim do jego miejsca zamieszkania i przystąpili do przeszukania.

W rezultacie przeprowadzonego przeszukania policjanci zabezpieczyli u niego ponad 105 gramów marihuany i sześć gramów amfetaminy. Przeprowadzone wstępne badania narkotesterem potwierdziły, że zabezpieczone substancje są środkami zabronionymi ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii. Ponadto znajdowały się tam przedmioty związane z tego rodzaju przestępczością, m. in. waga elektroniczna, woreczki strunowe, a także pieniądze, które policjanci również zabezpieczyli jako dowody w sprawie. 30-letni bydgoszczanin został zatrzymany. Odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Wczoraj (11.09.2019) prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór.

Za tego typu przestępstwo ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: podkom. Lidia Kowalska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska