By droga do szkoły była bezpieczna - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

By droga do szkoły była bezpieczna

Data publikacji 12.09.2019

Policjanci ze Szwederowa kontynuują cykl spotkań profilaktycznych w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły z Polfinkiem”. Zajęcia dotyczące tego tematu odbyły się w Szkole Podstawowej z nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi przy ul. Kcyńskiej 49 oraz w Terapeutycznym Punkcie Przedszkolnym przy ul. Kcyńskiej 46/1 w Bydgoszczy.

W trakcie wizyty sierż. szt. Adrian Cieślewicz oraz sierż. szt. Dawid Wełnicki z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii omówili z pierwszoklasistami oraz przedszkolakami podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Poprawa bezpieczeństwa najmłodszych niechronionych uczestników ruchu to jedno z priorytetowych działań w zakresie realizowanej profilaktyki. Policjanci przypominali przede wszystkim o zachowaniu bezpieczeństwa w trakcie korzystania z przejść dla pieszych, informowali  również po której stronie drogi należy się poruszać oraz jak ważne jest noszenie odblasków.

Podczas zajęć zaproszono dzieci na najbliższe przejście dla pieszych, znajdujące się bezpośrednio przed szkołą i przedszkolem, dzięki temu słuchacze mogli zaprezentować w praktyce to, czego nauczyli się podczas spotkania.

Najmłodsi bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach i wykazywali się dużą aktywnością. W nagrodę wręczono odblaski, kolorowanki i inne gadżety nawiązujące do podejmowanej tematyki.

Autor: sierż. sztab. Adrian Cieślewicz/ ZPSNiP KP Bydgoszcz-Szwederowo
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska
  • Policjanci podczas zajęć prezentują dzieciom kamizelkę odblaskową.
  • Policjanci podczas prelekcji dla dzieci.
  • Policjanci ćwiczą z dziećmi przechodzenie przez przejście dla pieszych w rejonie szkoły.
  • Zdjęcie grupowe dzieci i policjantów przed budynkiem szkoły.
  • Policjanci rozmawiają z przedszkolakami w sali.
  • Policjanci przechodzą z przedszkolakami przez przejęcie dla pieszych.