Próbował ukraść kable. Wpadł w ręce fordońskiego patrolu - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Próbował ukraść kable. Wpadł w ręce fordońskiego patrolu

Data publikacji 03.09.2019

Patrol z fordońskiego komisariatu zatrzymał na gorącym uczynku 41-latka podejrzanego o usiłowanie kradzieży. Mężczyzna próbował ukraść kable z terenu budowy. Wycięte przewody zostały odzyskane. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy około godziny 3:40, wówczas dyżurny z fordońskiego komisariatu otrzymał informację o kradzieży przewodów. Z relacji zgłaszającego wynikało, że ktoś kradnie kable na terenie budowy przy ulicy Fordońskiej w Bydgoszczy. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol.

Tam mundurowi zauważyli mężczyznę, który na widok radiowozu zaczął się szybkim krokiem oddalać. Funkcjonariusze zatrzymali go. 41-latek nie był w stanie wytłumaczyć dlaczego tu się znajduje. Mężczyzna miał przy sobie plecak. W środku znajdował się nóż, pilnik, kombinerki i klucze. Natomiast w miejscu, z którego się oddalał leżała siekiera, pozwijane kable, a wzdłuż drogi przecięty kabel o długości około 15 metrów. 41-latek został zatrzymany. Był pijany. Miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Śledczy z Fordonu na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawili zatrzymanemu zarzut usiłowania kradzieży. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

Autor: kom. Przemysław Słomski
Publikacja: kom. Przemysław Słomski