Policjanci i pracownicy bydgoskiej komendy oddawali krew - Wiadomości z Klubu - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości z Klubu

Policjanci i pracownicy bydgoskiej komendy oddawali krew

Po raz drugi w tym roku Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Komendzie Miejskiej Policji w Bydgoszczy zorganizował zbiórkę krwi. W akcji uczestniczyli pracownicy i funkcjonariusze z bydgoskiej komendy. Dzięki nim bank krwi wzbogacił się o kolejne litry tego jakże cennego leku.

Dzisiaj (28.04.2017), tuż przed długim weekendem majowym, ekipa Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy pobierała krew przy ul. Wojska Polskiego 4F. Tym razem nie w ambulansie, ale w sali odpraw bydgoskiej komendy. Była to druga zbiórka krwi zorganizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża działający  przy Komendzie Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

27 osób z bydgoskiej komendy oraz jednostek podległych zdecydowało się uczestniczyć w akcji.  Tym samym bank krwi zwiększył swoje zasoby o kolejne ponad 12 litrów. Wynik ten niezmiernie cieszy zwłaszcza, że jak podkreślali pracownicy centrum krwiodawstwa, grupa krwi wśród dawców jest bardzo zróżnicowana, a jest na nią duże zapotrzebowanie, szczególnie zważywszy na fakt, że przezd nami długi weekend majowy.

Przypominamy, że od stycznia 2017 roku działa Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Komendzie Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Serdecznie zapraszamy funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, jak również osoby będące na emeryturze, które świadczyły służbę, czy też pracę w bydgoskiej jednostce, do wstąpienia w poczet członków Klubu HDK.

Pamiętajmy, iż krew jest najcenniejszym darem, jaki można podarować drugiemu człowiekowi. Nie da się jej zastąpić żadnym innym lekiem, dlatego tak istotne jest abyśmy oddawali jej jak najwięcej. Zapraszamy wszystkich serdecznie do dołączenia do grona honorowych krwiodawców.

 

Autor: st.asp. Lidia Kowalska
Publikacja: st.asp. Lidia Kowalska