Zasłużyli na odznakę honorowego dawcy krwi - Wiadomości z Klubu - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości z Klubu

Zasłużyli na odznakę honorowego dawcy krwi

Dzisiaj (06.04.2017) w Komendzie Miejskiej Policji w Bydgoszczy odbyło się uroczyste wręczenie „Brązowej Odznaki Zasłużonego Honorowego Krwiodawcy”. Odznaki przyznane przez Zarząd Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża wręczył Szef bydgoskich policjantów insp. Sławomir Kosiński, dziękując Pani Anettcie Lewickiej i asp. szt. Krzysztofowi Stańczak za najpiękniejszy dar, jakim jest bezinteresowne i długotrwałe oddawanie krwi.

Pani Anetta Lewicka jest pracownikiem Wydziału Kadr i Szkolenia KMP w Bydgoszczy. Decyzję o systematycznym oddawaniu krwi podjęła w 2013 roku związku z własnymi doświadczeniami zdrowotnymi. Zdaniem Pani Anetty, ludzie znajdują się w różnej sytuacji rodzinnej. Może być tak, że nikt z najbliższych tej krwi nie może oddać lub osoba będąca w potrzebie po prostu może nie mieć rodziny, która by ją wsparła.

Natomiast asp. szt. Krzysztof Stańczak pierwszy raz oddał krew w 2010 roku, po tym jak wcześniej sam skorzystał z tej formy pomocy. Jak mówi oddaje krew, gdyż są ludzie potrzebujący, a on ma taką możliwość, więc dzieli się z innymi.

Najbliższa akcja oddawania krwi, zorganizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi przy KMP w Bydgoszczy, odbędzie się w świetlicy Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy w piątek 28 kwietnia, tuż przed weekendem majowym, w godzinach od 8:00 do 12:00.

Serdecznie zapraszamy!

Autor: podinsp. Violetta Grzesiewska Wydział Kontroli KMP w Bydgoszczy
Publikacja: podkom. Przemysław Słomski